چگونه آب تمیز را حذف کنیم ، آب تمیز یک حق انسانی است. اگر ما باور داریم که این درست است، چطور است که یک نفر از هر سه نفر در سراسر جهان هنوز قادر به دسترسی به آب تمیز نیست؟ آیا آبی هست که به اندازه کافی برای گروهی از مردم تمیز باشد، اما نه برای دیگران؟ و آب تمیز دقیقا چیست؟ ما پاسخ این سوالات و سوالات دیگر را در اینجا بررسی خواهیم کرد.

چگونه آب تمیز را حذف کنیم

تنها دسترسی به آب کافی نیست؛ مردم نیاز به دسترسی به آب برای مصارف شرب و خانگی دارند که به عنوان آب سالم نیز شناخته می‌شود. آب تمیز آب سالم است.

سازمان زمین‌شناسی ایالات‌متحده آمریکا (‏USGS)‏یک سازمان علمی است که در سال ۱۸۷۹ توسط کنگره خلق شد. USGS اطلاعات بیطرفانه ای در مورد وضعیت اکو سیستم‌ها و محیط ‌زیست ما فراهم می‌کند، خطرات طبیعی که زندگی و معیشت ما را به خطر می‌اندازد و غیره را تهدید می‌کند.

نوشیدن
آماده کردن غذا برای نان
مسواک زدن
غذاهای شستشو دهنده
شستن لباس‌ها، تمیز کردن محصولات ، آب جوی خانگی که شنا می‌کنند.

بون‌های آب تمیز:
. دسترسی به آب سالم برای افراد و جوامع مفید است. تا حدودی بر سلامتی، اقتصاد، امنیت زنان و دختران و تحصیل تاثیر می‌گذارد.
در هر ده ثانیه یک نفر از آب کثیف می‌میرد. این بدین معنی است که وقتی شما خواندن این مقاله را تمام می‌کنید، ۲۰ نفر – اغلب کودکان – زندگی خود را از بیماری‌های ناشی از آب از دست خواهند داد. اینها زندگی‌هایی هستند که اگر به آب تمیز دسترسی داشته باشند، نجات خواهند یافت.

استفاده از آب تمیز نه تنها از مرگ و میر انسان ها جلوگیری می کند بلکه مانع ابتلای افراد به بیماری‌های شدیدی می‌شود. بروز این بیماری ها موجب درد شدید، اسهال، استفراغ، تب و دیگر علائم در آنها می گردد. آب آلوده و کثیف که مملو از مدفوع و باکتری‌ها است منجر به بیماری‌های ناشی از آب مانند وبا، تیفوئید، اسهال خونی، اشریشیا کلی و سالمونلا می‌شود.

یکی دیگر از اثرات بهداشتی آب تمیز، بهبود بهداشت است که یک راه موثر برای جلوگیری از شیوع بیماری‌ها است. اما براساس گزارش یونیسف و سازمان بهداشت جهانی، ۴.۵ میلیارد نفر بهداشت را به طور ایمن مدیریت نکرده اند. تصور کنید که میوه‌ها و سبزیجات خود را قبل از خوردن، با آب تمیز شستشو دهید. این امر باعث می شود تا بدن شما سالم بماند.

تاثیر اقتصادی: آب پاک تاثیر اقتصادی مثبتی بر خانواده‌ها و جوامع دارد.
آب تمیز به این معنی است که افراد کم‌درآمد در خانواده می‌توانند به کار خود ادامه دهند، چون بیمار نمی‌شوند و یا از بیماری‌های ناشی از آب جان خود را از دست می‌دهند. دسترسی به آب تمیز همچنین به معنای بهبود محصولات کشاورزی است که خانواده‌ها از آن درآمد کسب می‌کنند. کشاورزی بهبود یافته به معنای افراد سالم‌تر است و افراد سالم می‌توانند از نظر مالی به یک خانواده و کل جامعه کمک کنند.

تاثیر آموزشی:
زمانی که کودکان وقت خود را صرف دریافت آموزش در مدرسه می‌کنند، به جای جمع‌آوری آب، درها را به روی فرصت‌های بیشتر و آینده‌ای روشن‌تر باز می‌کند. یونیسف گزارش داده‌است که در سطح جهانی، ۳۱ درصد مدارس، فاقد بهداشت کافی و آب تمیز هستند.

تاثیر ایمنی :
در فرهنگی که ما می‌توانیم از محیط‌های ناامن دور بمانیم، تقریبا غیر ممکن است که خودمان را در معرض خطر جدی قرار دهیم تا آب برای نوشیدن یا رفتن به دستشویی داشته باشیم. زنان و دختران در سراسر جهان این نعمت را ندارند و روزانه ۲۰۰ میلیون ساعت به دنبال آب و ۲۶۶ میلیون ساعت در روز به دنبال جایی برای رفتن به دستشویی هستند، زیرا در خانه توالت ندارند. آن‌ها ریسک می‌کنند که هر روز مورد حمله قرار گیرند یا ربوده شوند. ایمنی زمانی ارزشمند می‌شود که سیستم‌های آب تمیز در جوامع خود در دسترس باشند.

با وجود تمام این مزایای آب تمیز، برخی از آن‌ها استدلال‌هایی را علیه بنادر الکترونیکی مطرح می‌کنند.
آیا تا به حال به سفر رفته‌اید و به شما هشدار داده شده‌است که ” آب نخورید؟ این مفهومی است که بیشتر ما شنیده‌ایم و منجر به این فرضیه غلط می‌شود که صرف زمان و منابع تصفیه آب ضروری نیست چون مردم محلی نسبت به باکتری‌ها و ویروس‌ها در آب خود ایمن می‌شوند.
همه ما به آب تمیز نیاز داریم.

می‌توانید بگویید آیا آب تمیز است؟

چطور می توانید متوجه شوید که آب تمیز هست یا نه؟ از نظر ظاهری، آب می‌تواند شفاف و عاری از گرد و غبار به نظر برسد و هیچ بویی نداشته باشد اما هنوز هم استفاده از آن غیر ایمن است چون ممکن است در آن باکتری‌های بیماری زا وجود داشته باشند که با چشم دیده نمی شوند. به همین دلیل آب باید از طریق یک فرآیند تصفیه مطمئن فراهم ‌شود و در بطری‌های استریل ذخیره گردد.

سیستم خالص گراویتس ما و سیستم خالص سولارخالص قابل شخصی سازی هستند تا نیازهای منحصر به فرد یک جامعه را برآورده کنند. این سیستم ها با کیفیت ساخته شده اند و استفاده و نگهداری از آن ها آسان می باشد.
یک امید – اینستلر باشید

در “سانیراب“، ما معتقدیم که مردم وقتی از بار نگرانی در مورد کمبود آب تمیز رها می‌شوند، موفق می‌شوند. آن‌ها با این امید تحریک می‌شوند که منجر به یک زندگی جذاب شوند. کار ما بدون شریک امکان پذیر نیست. ما فرصت‌هایی برای شما داریم که بخشی از راه‌حل جهان باشید و به آب تمیز دسترسی داشته باشید. امروز برای یادگیری بیشتر با ما تماس بگیرید!

About The Author

Comments

More Posts You May Find Interesting