قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی ، در صورتی که قصد خرید یک دستگاه آب شیرین کن صنعتی دارید، بهتر است که از مشاوره و راهنمایی کارشناسان و متخصصان فعال در این زمینه استفاده کنید. همچنین باید دقت کنید که قیمت پایین تر دستگاه به منزله کاهش کیفیت آن نیست. در زمان خرید این دستگاه ها باید توجه کرد که این سیستم ها با دستگاه تصفیه آب خانگی تفاوت ‌های زیادی دارند و خرید آن ها دارای مراحل مختلفی می باشد. دستگاه های تصفیه کننده آب خانگی فقط می توانند آب شهری را تصفیه کنند و امکان تصفیه آب با TDS بالا و کدورت زیاد با این دستگاه‌ ها وجود ندارد. اما دستگاه تصفیه کننده آب صنعتی می تواند آبی که دارای  TDS پایین و آب‌ های شور و فوق شور را تصفیه کند. پیش از اینکه این دستگاه را خریداری کنید، لازم است بدانید که می خواهید با آن چه آبی را تصفیه کنید و باید آب را آزمایش کرده و آنالیز آن را گرفت.

دستگاه تصفیه آب صنعتی دست دوم

دستگاه تصفیه آب صنعتی دست دوم ، با اینکه دستگاه تصفیه آب صنعتی دست دوم دارای قیمت پایین تری است، اما بهتر است هرگز به دنبال خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی دست دوم نباشید. چون هر دستگاهی با توجه به نوع آب ورودی و میزان آبی که باید بهره برداری کند، طراحی و تولید شده است. بنابراین شما با خرید دستگاه دست دوم و نصب آن در یک محل دیگر در واقع آب ورودی به سیستم را تغییر داده اید، پس دستگاه نمی تواند مانند گذشته تصفیه آب را انجام دهد. در این صورت مشکل گرفتگی در فیلتر های ممبران به علت تغییر آنالیز آب ورودی به وجود خواهد آمد. چون فشار بیشتر و یا کمتر در اس ام اس به وجود می آید، بنابراین موجب خرابی پمپ طبقاتی نیز خواهد شد.

همچنین تغییر آب ورودی در سیستم سبب می شود تا نتواند روی نمودار اصلی خود عمل کند و در این هنگام مشکل آمپر کشیدن یا آب دادن طبقات و کاسه نمد بروز پیدا می ‌کند. یکی دیگر از مشکلاتی که برای خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی دست دوم بروز پیدا می‌ کند، درست کار نکردن واحد پیش تصفیه شنی و کربنی می ‌باشد. به طوری که با جابجایی دستگاه مش و لایه بندی سلیس با مشکل در عملکرد مواجه می‌ شوند. در بذخی موارد مشاهده شده که سیلیس و کربن تعویض شده اند، اما آب در محل جدید کدر شده و پیش تصفیه ها نتوانسته اند به طور صحیح کار کنند.

قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی

قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی ، یکی از مشکلاتی که خریداران دستگاه تصفیه آب صنعتی با آن مواجه می‌ شوند، اعلام قیمت‌ های مختلف از سوی تولیدکنندگان این دستگاه‌ ها است. پارامترهای مختلفی وجود دارند که روی قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی تاثیر می گذارند. ما در این مقاله قصد داریم شما را با قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی و برخی فاکتورهای تاثیرگذار بر روی قیمت آن آشنا کنیم.

در صورتی که می خواهید یک دستگاه تصفیه آب صنعتی تهیه کنید، باید ابتدا آنالایزر آب خام و مقدار مصرف و نیاز آب را بررسی کرده تا بتوانید بهترین دستگاه را خریداری کنید. در طراحی یک دستگاه تصفیه آب صنعتی آنالیز آب خام ورودی یک آیتم فاکتور بسیار مهم می باشد. همچنین میزان مصرف آب در یک مجموعه یکی از موارد دیگری است که در طراحی و قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی بسیار مهم خواهد بود‌.

نقش شاسی روی قیمت دستگاه آب شیرین کن صنعتی

نقش شاسی روی قیمت دستگاه آب شیرین کن صنعتی ، شاسی آب شیرین کن یکی از قطعات و تجهیزات مهمی است که نقش نگهدارنده را بر عهده دارد. این شاسی دارای جنس های مختلفی است. از جمله معروف‌ ترین جنس های آن می توان به کربن استیل یا آهن و استنلس استیل ۳۰۴ و استنلس استیل ۳۱۶ اشاره کرد. جنس شاسی دارای تاثیر ۵ تا ۱۰ درصدی روی قیمت دستگاه تصفیه کننده آب صنعتی است. همچنین نوع جوشکاری و نوع اتصال شاسی از جمله مواردی هستند که موجب افزایش قیمت دستگاه می شوند. به گونه ای که جوشکاری آرگون با الکترود دارای تاثیر زیادی روی قیمت دستگاه می باشد.

تأثیر پمپ روی قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی

تاثیر پمپ روی قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی ، در تولید دستگاه های تصفیه کننده آب صنعتی از پمپ های طبقاتی و پمپ های پیستونی استفاده می کنند. جنس پمپ ها از عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت نهایی دستگاه می باشد. این مدل ها با جنس چدن و استیل ساخته می ‌شوند. مدل های چدنی چون دارای قیمت پایین تری هستند، معمولا از آنها استفاده بیشتری می‌‌کنند. در صورتی که آب دارای TDSبالایی باشد، این مدل از پمپ ها دچار مشکل می شوند.

انواع برندهای دستگاه تصفیه آب صنعتی

پمپ های تصفیه کننده آب صنعتی معمولاً ساخت کشورهای اروپایی و یا چین هستند. از جمله بهترین برندهای ساخته شده اروپایی می ‌توان مواردی مانند داب، پنتاکس، لورا، ابارا، سائر، پدرولا، گرانفوس و … را نام برد. همچنین برندهای معروف پمپ که ساخت کشور چین هستند مواردی مانند لئو، سی ان پی، استریم، شیمجه و … می باشند.‌ اینکه پمپ دستگاه تصفیه کننده آب صنعتی ساخت کدام کشور باشد و یا اینکه از چه مدلی باشد، روی قیمت نهایی دستگاه تاثیر مستقیم می گذارد.

نقش ممبرین روی قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی

نقش ممبرین روی دستگاه تصفیه آب صنعتی ، از جمله هزینه های به کار برده شده برای ساخت دستگاه تصفیه آب صنعتی می توان به خرید فیلتر ممبران اشاره کرد. فیلترهای ممبرین با در نظر گرفتن نوع برندی که دارند و همچنین کشور سازنده آنها، از قیمت های مختلفی برخوردار می باشند. در بازار کشور ما فیلتر های ممبرین صنعتی دارای دو سایز ۴ و ۸ اینچ هستند. افزایش طول عمر ممبرین و نوع مدل ممبرین روی قیمت دستگاه آب شیرین کن صنعتی و هزینه نگهداری آن تاثیر بسیار زیادی می گذارد.

انواع برند فیلتر ممبرین

فیلتر های ممبرین استفاده در آب شیرین کن ها ساخت کشور های مختلفی می‌باشند و معروف ترین آن ها عبارتند از:

فیلمتک، ساخت آمریکا

سی اس ام، ساخت کره

لنکسس، ساخت انگلیس

ونترون، ساخت چین

کوخ، ساخت آلمان

ممبرانیوم، ساخت روسیه

سئو لاین، ساخت ژاپن

اکوا، ساخت چین

لینتک، ساخت آمریکا

هایدروناتیک، ساخت آمریکا

تورای،  ساخت ژاپن

انتخاب کردن هر کدام از این برند ها موجب می شود تا هزینه نهایی دستگاه تصفیه آب صنعتی افزایش یا کاهش پیدا کند.

تآثیر وسل روی قیمت دستگاه آب شیرین کن

تاثیر وسل روی قیمت دستگاه آب شیرین کن ، در دستگاه های آب شیرین کن وسل موجب محافظت و نگهدارندگی از فیلتر ممبرین می شود. مارک و مدلی که پرشر وسل دارد، یا اینکه ساخت کدام کشور باشد، یکی دیگر از عواملی است که روی قیمت دستگاه آب شیرین کن صنعتی تاثیر گذار است. البته تاثیر این مورد به اندازه پمپ و ممبرین نیست. در اینجا نیز برخی از برندهای وسل دستگاه تصفیه آب صنعتی را معرفی کرده ایم که انتخاب هر کدام از آنها با در نظر گرفتن بودجه ای که دارید، روی قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی مؤثر خواهد بود.

کد لاین ( CODE LINE )

بل ( BEL )

کی نپ ( KNAPPE )

پنتایر ( PENTAIR )

فونیکس ( PHOENIX )

وایندر ( WINDER )

ویو سایبر ( WAVE CYBER )

ار او پی وی ( RO PV )

فیلتر شنی و کربنی

فیلتر شنی و کربنی ، انتخاب کردن صحیح یک فیلتر و یا جنس فیلتر شنی یکی دیگر از مواردی است که تأثیر بسزایی بر روی قیمت تمام شده دستگاه تصفیه آب صنعتی دارد. در برخی از دستگاه برای اینکه قیمت دستگاه ارزان تر باشد، از فیلترهای شنی که دارای اندازه کوچکتری هستند، استفاده می‌ شود. این فیلتر ها نامناسب بوده و این کار سبب پایین آمدن قیمت دستگاه می شود. ولی بر روی کیفیت آب خروجی تاثیر زیادی می گذارد.

تأثیر لوله کشی فشار بالا و فشار پایین روی هزینه آب شیرین کن صنعتی

نوع متریال لوله و اتصالات و همچنین میزان تحمل فشار و جنسی که این لوله ها دارند، از دیگر مواردی است که روی قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی تاثیر می‌گذارد. برای مثال در صورتی که جنس لوله کشی استیل و یو پی وی سی تغییر پیدا کند و به جای آن از لوله سبز استفاده شود، به اندازه ۱۵ درصد بر روی قیمت دستگاه موثر خواهد بود. برای لوله کشی های فشار بالا سیستم برای دستگاه آب شیرین کن صنعتی، از لوله هایی که دارای جنس استنلس استیل هستند و برای فشار پایین از لوله هایی که دارای جنس یو پی وی سی هستند استفاده می ‌کنند.

شیر برقی آب شیرین کن

شیر برقی آب شیرین کن ، در یک دستگاه تصفیه کننده آب صنعتی شیر برقی نقش کنترلی ایفا می کند. انتخاب این شیر برقی از برندهای متفاوت و کشورهای مختلف روی قیمت دستگاه موثر است. برای مثال در صورتی که از شیرهای برقی چینی به جای برندهای اروپایی استفاده شود، شاهد تفاوت زیادی در قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی خواهیم بود.

نقش کربن و سلیس در قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی

نقش کربن و سلیس در قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی ، در داخل فیلتر شنی موادی مانند کربن و سیلیسیم می ریزند. این مواد به منظور از بین بردن مواد و ذرات معلق در آب به کار برده می شوند. در برخی مواقع برای اینکه بهای تمام شده دستگاه تصفیه آب صنعتی کمتر شود، از کربن های ارزان قیمت و بی‌ کیفیت به جای کربن مرغوب استفاده می کنند. حتی ممکن است در برخی موارد از آنتراسیت نیز استفاده شود که این مواد تاثیری در حذف کربن ندارند.

نقش تابلو برق و انتقال قدرت

نقش تابلو برق و انتقال قدرت ، از دیگر عوامل موثر بر روی قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی می توان به انتخاب نوع تابلو برق و فرمان اشاره کرد. تابلوهای برق و فرمان در یک دستگاه معمولاً به شکل دستی و اتوماتیک هستند که هر یک از آنها با توجه به بودجه کار و ضرورتی که استفاده از آنها دارد، دارای قیمت های مختلفی می باشند.

سخن پایانی

روی قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی مواردی مانند کیفیت دستگاه، تعداد قطعات به کار رفته در آن و همچنین برند تاثیر گذار هستند. به گونه ای که یک دستگاه تصفیه صنعتی باتوجه به قطعاتی که در آن وجود دارد، از قیمت پایه تا میزان ۲/۵ برابر افزایش قیمت خواهند داشت. توجه به طراحی برای ساخت دستگاه آب شیرین کن صنعتی امری ضروری است. زیرا اگر به این مورد توجه نشود، دستگاه نمی تواند به درستی کار کند. مواردی که در بالا به آنها اشاره شد، کلیه موارد لازم برای تعیین قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی نیستند. بلکه موارد دیگری نیز وجود دارند که روی قیمت این دستگاه دخیل می باشند.

About The Author

Comments

More Posts You May Find Interesting