دانستن اینکه همه به آب تمیز و ایمن دسترسی ندارند ، ویرانگر است. در نتیجه، هر ساله ۳.۵۷۵ میلیون نفر به دلیل عوارض بیماری‌های مربوط به نوشیدن آب کثیف و غیر ایمن می‌میرند.

این نظریه که مردم می‌توانند به منابع آب آلوده به فاضلاب عادت کنند و نسبت به باکتری‌های همراه، ویروس‌ها و انگل‌ها مصونیت کسب کنند، نه تنها نادرست است بلکه غیر انسانی نیز هست. آیا تا به حال فکر کرده‌اید که چگونه بدن با نوشیدن آب تمیز و عاری از سم تحت ‌تاثیر قرار می‌گیرد؟

دانستن اینکه همه به آب تمیز و ایمن دسترسی ندارند

در محتوای زیر، ما اثرات آب تمیز را بررسی می‌کنیم و اینکه چگونه دسترسی به آب آشامیدنی سالم و تصفیه‌شده، سلامت و سبک زندگی کسانی که قبلا نداشتند را بهبود می‌بخشد.

۵ اثرات آب تمیز:

همانطور که در بالا ذکر شد، سالانه ۳.۵۷۵ میلیون نفر در نتیجه مستقیم بیماری‌های ناشی از آب، جان خود را از دست می‌دهند. زمانی که مردم به آب تمیز دسترسی داشته باشند، می‌توانند به راحتی با بیماری‌هایی مانند وبا، اسهال، اسهال خونی، هپاتیت آ، تیفوئید و فلج‌اطفال مقابله کنند. می توان گفت که نتیجه استفاده از آب تمیز این است که به جلوگیری از بیماری‌های ناشی از آب کمک می‌کند.

تاثیر دیگر آب تمیز، توانایی به دست آوردن استانداردهای بهداشتی بالاتر است. فقط این که ما چطور میوه‌ها و سبزیجات خود را قبل از خوردن آن‌ها بشوریم، ضروری است آبی که شما با آن بشویید، تصفیه شود و برای استفاده ایمن باشد. علاوه بر این، همین امر در مورد چگونگی شستن بدنمان نیز صادق است.

ما آب را از طریق غذایمان جذب می‌کنیم و بدن ما حتی مقداری از آبی که با آن می‌شوییم را جذب می‌کند. بنابراین اگر آب تمیز ندارید، انجام این کار به طور موثر دشوار است. در نتیجه، حتی اگر آب آشامیدنی شما تمیز و تصفیه شده‌باشد، شستن با آب کثیف هنوز هم می‌تواند شما را مستعد خطرات مختلف کند.

چون بدن به طور طبیعی از ۶۰ % آب تشکیل شده‌است، ضروری است که آبی که وارد بدن شما می‌شود از منبع تمیز و ایمن به دست آید. برای عملکرد بهینه، انسان‌ها باید کاملا با آب تمیز مرطوب بمانند.

بسیاری از فواید هیدراسیون عبارتند از:
ارتقا سلامت قلبی – عروقی، کاهش و تنظیم دمای بدن، عملکرد مناسب عضلات و مفاصل از پوست حمایت می‌کند.
عملکرد مطلوب کلیه (‏خطر کم‌تر سنگ کلیه، عفونت ادراری و نارسایی کلیه)
علاوه بر این هیدراتاسیون نیز به بدن کمک می‌کند تا به طور طبیعی سموم را از درون خود جذب کند. با این حال افرادی که از آب کثیف و آلوده استفاده می کنند، بیشتر در معرض باکتری ها و بیماری ها قرار می گیرند.

کشاورزی و تولید مواد غذایی برای همه در سراسر جهان حیاتی است. اگر محصولات یک روستای کوچک با آب آلوده آبیاری شوند، هر گونه باکتری و بیماری که در آب یافت می‌شود، می‌تواند به کسانی که محصولات آلوده را می‌خورند، سرایت کند. با این حال، امن‌ترین منابع غذایی، ریشه در استفاده از آب سالم و تمیز دارند.

آیا می‌دانستید که فاصله متوسط کسی در یک جامعه در حال توسعه برای آوردن آب ۳.۷۵ مایل است؟ در اغلب موارد، جمع‌آوری آب روزانه بر عهده ی زنان یک روستا می باشد.

به طور متوسط، یک پارچ ۵ گالنی با مقدار آب ۴۴ پوند است. با گذشت زمان، وزن بیش از حد کانتینرهای آب حمل‌شده در یک فاصله طولانی می‌تواند مشکلات بهداشتی اضافی برای افرادی که آن را حمل می‌کنند، ایجاد کند. هم چنین تصور کنید که وقتی از آب‌زدایی ناشی از نوشیدن آب غیر تمیز رها می‌شوید، چقدر کار گرم کردن یک پارچ آب چالش برانگیز تر خواهد بود.
با این حال، در صورتی که آب تمیز در دسترس میلیون ها نفر قرار بگیرد، سلامت زنان بهبود می یابد. چون آن‌ها روز خود را صرف پیدا کردن یک منبع آب تمیز برای خود و خانواده‌هایشان می‌کنند.
تاثیر گذاری بر امید با التیام دهنده بین‌المللی، امید منجر به رونق می‌شود.
ما معتقدیم که مردم وقتی نیازهای فیزیکی و روحی خود را برآورده می‌کنند، رشد می‌کنند. القای امید در دیگران به تغییر روحی، عاطفی و فیزیکی افراد کمک می‌کند. وقتی مردم امید دارند، به طور مثبت تغییر می‌کنند. این امر سطح سلامت آنها را افزایش می دهد. مردم امیدوار و سالم لازم نیست نگران این باشند که آب تمیز آن‌ها از کجا خواهد آمد.

در هیلینگ واترز بین‌المللی، مدل ما بدون این عنصر کلیدی ناقص است. با رهایی از فشار آب غیر ایمن، دعا و تصور ما این است که مردم تنها زنده نمی‌مانند، بلکه رشد می‌کنند. در این حالت آنها سرشار از امید و آزادی برای یادگیری می شوند وکار کرده و برای رسیدن به آرزوهایشان تلاش می کنند.

مشارکت در موفقیت بلند مدت ما با جامعه محلی کار می‌کنیم تا یک طرح ارزیابی و نظارت بلند مدت ایجاد کنیم. گزارش خروجی‌های برنامه آب و تاثیر آن نه تنها پاسخگویی را تضمین می‌کند، بلکه ما را قادر می‌سازد که یاد بگیریم چگونه کارها را بهتر انجام دهیم. همچنین به رهبران محلی اجازه می‌دهد تا اصلاحات در سخت‌افزار و شیوه‌های پایدار را که آب سالم را حفظ می‌کنند، تنظیم و ایجاد کنند.

ما با سازمان‌های همفکر دیگری همکاری می‌کنیم که ماموریت، چشم‌انداز و رویکرد آن‌ها در مقابل فقرزدایی، با وظیفه خود ما هماهنگ است و آب سالم را به عنوان یک جز ضروری از کار خود تعیین کرده‌اند.

این شامل مساجد محلی در جوامع، رهبران مساجد در سطح ملی و همچنین سازمان‌های غیر حرفه‌ای بین‌المللی و بسیاری دیگر می‌شود. همه ما به این فرصت نیاز داریم تا کیفیت زندگی را دنبال کنیم که با ضرورت دسترسی به آب سالم آغاز می‌شود و همه ما می‌توانیم کاری برای کمک انجام دهیم!
امروز برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد راه‌های همکاری با ما تماس بگیرید. ما با هم می‌توانیم به بحران جهانی آب پایان دهیم!

About The Author

Comments

More Posts You May Find Interesting